Історія школи

Вільнянська школа №1 є однією з найстаріших шкіл району. Вперше шкільний дзвоник пролунав у 1940 році. Тоді це була двоповерхова красуня-будівля.У 1941 році всі 12 випускників школи після випускного вечора пішли на фронт, а проводжала їх молоденький класний керівник Одарка Свиридівна Кравець. Через деякий час фашисти окупували й наше селище.

У 1943 році Софіївку визволили радянські воїни. Селище стояло у руїнах, але знову у школі залунав дзвоник. Навчатися було важко: у класах холоднеча, світла немає, вікна вибиті, але бажання вчитися перемагало.

У 1949 році учні, виконуючи девіз «Перетворимо шляхи на алеї», заклали квітник, розбили алеї, сад.

Згодом на шкільному подвір'ї з'явилися майстерні для трудового навчання, спортивний зал. А згодом до закладу відійшло й приміщення колишнього будинку піонерів, де обладнали їдальню, кімнати для занять та відпочинку шести річок.

У 1953 році всі включилися у зелену естафету, у 1956 році наших учнів нагороджують за працю в колгоспі ім.Шевченка.

Важко перелічити всіх, хто одержавши путівку в життя у школі №1, стали відомими, шанованими людьми.

Протягом 75 років у школі змінилося 6 директорів:

• Коваль Михайло Антонович
  • Пархоменко Ілля Степанович