Всеукраїнський День бібліотек

01.09.2018

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

Стартував Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом"

Зміцнення здоров'я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансованість харчування, дефіцит мікроелементів і вітамінів, гіподинамія, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, токсичних і наркотичних речовин, ранній початок статевого життя, недостатній рівень сформованості навичок безпеки життєдіяльності, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу, захворювань, що передаються статевим шляхом тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя. Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров'я, розвитку культури здоров'я.

Мета цьогорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Сприяти:

• пошуку ефективних шляхів розв'язання проблеми соціального здоров'я молоді засобами бібліотечної роботи;
  • реалізації основних пріоритетів Нової української школи, а саме:
    • формуванню в учнів уміння розумно і раціонально користуватися природними ресурсами,
    • усвідомленню ролі навколишнього середовища для життя і здоров'я людини,
    • здатності і бажання дотримуватися здорового способу життя.

План проведення місячника шкільних бібліотек 2017 року

Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя

№ п\п

1.Відкриття місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя»

02.10.2017 р.

2.Бібліотечний урок «Ми за здоровий спосіб життя»

03.10.2017 р.

3.Оформлення тематичних полиць «Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя»

Протягом першого тижня

4.Конкурс на краще зберігання підручника

Протягом року

5.Виставка малюнків «Здоров'я сьогодні і на все життя»

Протягом другого тижня

6.Квест «Рухова активність - здоровий спосіб життя»

24.10.2017 р.

7.Флешмоб «Здоровим бути модно, стильно і красиво»

Бібліотекар

8.Гра - подорож учнів групи продовженого дня до шкільної бібліотеки «Абетка здоров'я»

9.Робота книжкової лікарні «Охайні книжки - здоров'я дітей»

Протягом року

10.Оформлення книжкової виставки «Шкідливі звички: міраж і дійсність»

Протягом місяця

11.Буккросинг «Література як мікстура»

12. Презентація книг, що популяризують здоровий спосіб життя

13.Рейд - перевірка підручників

Протягом четвертого тижня

14.Закриття місячника шкільних бібліотек. Підведення підсумків.

З 02.10.2017 по 06.10.2017 року

у шкільній бібліотеці були проведені такі заходи:

«Здоровʼя - найцінніший скарб» - викладка книг, журналів, бібліографічних посібників, буклетів, що популяризують здоровий спосіб життя.

1 клас. Знайомство з бібліотекою, презентація книжкової виставки «Мудру книгу прочитай - про здоровʼя все пізнай».
Конкурс загадок «Книги читати - все на світі знати».
Фізкультхвилинка «Незвичайне використання книги». Вправа №1 для формування гарної постави - стати рівно, покласти книгу на голову, стояти 1 хв.; вправа №2 для тренування мʼязів рук - піднімання найтовщої книги 10 раз.

4 клас. «Подорож до країни Радості, Добра й Здоровʼя». Мета: познайомити учнів молодших класів з оповіданнями та казками В.О.Сухомлинського; розвивати творчі здібності учнів, формувати почуття прекрасного, виховувати любов і повагу до людини і навколишнього світу; любов до рідного краю; формувати навички здорового способу життя.
Учні пограли в ігри «Чемний мікрофон» та «Світлофор здоровʼя», взяли участь у конкурсі загадок за творами В.Сухомлинського, познайомилися з літературою про здоровий спосіб життя.

7 клас. Презентація «Книги, що допомагають у житті». Мета заходу: довести, що книга - це справжній лікар для душі, адже вона може підняти настрій, змінити погляд на ситуацію, допомогти і підтримати у житті, спонукати стати кращим. А іноді, книга, прочитана у важкий період життя, здатна повністю змінити світогляд.

8-9 класи. «Гідна людина - духовно здорова людина» - виховний захід щодо формування здорового способу життя в контексті заповіді В.О.Сухомлинського «Духовне здоров'я дитини». Мета заходу: формувати вміння і навички учнів щодо правил гідної поведінки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; виховувати в учнів бажання берегти власну гідність; формувати в учнів поняття психічного й духовного складових здоровʼя, які включають у себе самопізнання, самовизначення й самовиховання.
Вправа «Життя як аркуш паперу» (вплив алкоголю, наркотиків на здоровʼя людини)